top of page
יעל חן ימיני טיפול זוגי ביוסינתזה

יעל חן ימיני

בתהליכי הטיפול הזוגיים והאישיים אצלי בקליניקה, אני משלבת בין גישות ושיטות שלמדתי ואספתי במהלך השנים, בין כלים וידע מקצועי מעולם הפסיכותרפיה הגופנית, האימון זוגי, שיטת אימגו, החוויה הדיאלוגית ועוד.

את הקליניקה שלי הקמתי לפני למעלה מ- 13 שנים. רוב השנים טיפלתי בירושלים, בשנים האחרונות אני מחלקת את זמני בין הקליניקה שלי בירושלים לקליניקה בתל אביב, וכן מחלקת את זמני בין טיפול בזוגות לטיפול אישי, בני זוג שהגיעו לטיפול בעצמם, או בנשים וגברים אשר מגיעים לטיפול בנושאים מגוונים הקשורים לקושי רגשי, מעברים ומשברים בכל תחומי החיים.

בת 50, נשואה לארז, אמא לאוהב, גיא ואגם. מטפלת זוגית ואישית.

050-741-4935

למה טיפול זוגי? למה זוגיות?

 

תחום הטיפול הזוגי והנושא של זוגיות, קשר ואהבה הוא תשוקה גדולה שלי מאז ומתמיד. הדרך לשם היתה לי טבעית וברורה כבר בהתחלה.

 

אחרי שנים של ליווי וטיפול בזוגות אני יודעת לומר שבחרתי תחום טיפול לא פשוט בכלל, אבל זה היה ועודנו ה- "דבר האמיתי" עבורי.

 

התהליכים שאני מלווה עוברים דרך רגשות סוערים ומשברים אקוטיים שמשפיעים לא רק על הזוגיות והאהבה אלא על הבית כולו. אני מוצאת בטיפול ובתהליכים שאני מלווה את הייעוד שלי ואת מיטב האיכויות שלי. אני מלאת סיפוק מכל תהליך ומכל פידבק שאני מקבלת ממטופלים.

 

את העבודה הכי קשה עושים הזוגות עצמם בתהליך שלהם, אבל אני מלווה אותם שם בכל שלבי הקושי, מעודדת, מאמתת, תומכת, מלמדת ועדה לשינויים מרגשים, לתהליכים מדהימים שבחלקם הזוגות לא האמינו בכלל בתחילת הטיפול - שהשינוי והריפוי אפשריים.

החיבור בין טיפול זוגי לפסיכותרפיה גופנית - לשים בצד את הידוע, ללמוד להרגיש

 

כבר אחרי הצבא ידעתי שאני רוצה לטפל ורוצה ללמוד את תחום הטיפול הזוגי. לקח לי כמה שנים של חיפוש ואחרי פרשתי מלימודי פסיכולוגיה הגעתי אל תחום האימון ואל ההתמחות באימון זוגי. הרגשתי שמצאתי את המקום שלי, את השליחות שלי, את הדבר שבו אני טובה ובו נמצאת התשוקה שלי.

 

במהלך השנים לא הפסקתי ללמוד, צברתי עוד הכשרות ולמדתי עוד גישות לטיפול זוגי, ולבסוף הגעתי ללמוד ביוסינתזה (פסיכותרפיה גופנית). מצאתי בית, חיבור עמוק וקהילה מקצועית מרגשת. הרגשתי איך העבודה שלי בקליניקה - עם יחידים ועם זוגות - מתחברת מחדש, מעמיקה. איך סוף סוף אני יכולה לא רק לדבר עם מטופלים אלא ללמד אותם להתחבר אחד לשניה דרך הגוף, דרך החיבור העמוק לעצמם, להרגיש מה קורה בגוף, בנשימה, בלב, במחשבות וברגשות.

יש לזה השפעה עמוקה על הקשר, על החיבור, על היכולת שלכם להיות שם עבור עצמכם ואחד עבור השני. הגוף עוזר לנו לדייק את עצמנו, להתחבר לרובד עמוק יותר מהידוע, ממה שיש בראש. ממה שחשבנו. מהאוטומט שלנו.

אני נותנת בטיפול הרבה ידע, הרבה כלים, אבל מאז שחיברתי את הגישות לגוף ולפסיכותרפיה גופנית אני מרגישה שאני נותנת מתנה יקרת ערך: דרך ושפה לחיים, לקשר טוב יותר עם עצמנו ועם בן או בת הזוג שלנו.

החזון שלי לטיפול אישי וזוגי - שיח רגשי, תקשורת מיטיבה, שילוב הגוף בטיפול

 

לתהליכים שאני מלווה אני מביאה תשוקה לעזור, מסירות אין קץ, תחושת שליחות, וגם הרבה ניסיון, ידע וכלים טיפוליים.

 

אני מאמינה בעבודה זוגית ואישית שעוברת דרך החיבור פנימה, דרך החיבור לצרכים, לרגשות ולתחושות שלנו. אני בודקת לא רק את התפיסות, הדפוסים והמחשבות של המטופלים והמטופלות שלי, אלא שואלת גם על התחושות העמוקות, הצרכים, והחלומות - כי הכל חוזר לגוף, הכל מורגש בגוף.

 

אני מאמינה בזוגיות, אני מאמינה באהבה, ואני מאמינה שזו האחריות שלנו לעבוד על זה, לנסות, ללמוד כלים ולתרגל תקשורת זוגית מיטיבה ושיח רגשי עמוק.

 

אני מאמינה בתהליך אישי, לא תמיד טיפול זוגי הוא התשובה, זה ממש תלוי מה הצרכים ומה הבקשה, אני מאמינה שכאשר אנו באים לטיפול - מכל טריגר או סיבה - אנחנו מרוויחים. הזוגיות שלנו מרוויחה, הבית, ההורות, הקריירה והתנועה שלנו בעולם.

 

אשמח ללוות אתכם,

אשמח ללוות אותך,

 

יעל

מוזמנים לבקר באתר האישי שלי:​ https://www.yaelcy.co.il/


מוזמנים ליצור קשר: 050-741-4935

bottom of page